بهترین قایق بادی برای ماهیگیری کدام است؟ چگونه می توانیم یک قایق بادی مناسب برای ماهیگیری با کیفیت بالا و قیمت مناسب بخریم؟ همه این موارد، سوال هایی هستند که کسانی که قصد خرید قایق بادی را دارند، با آن ها مواجه می شوند. اما درمورد ماهیگیری می توان گفت که با وجود آب های آرام و دریاچه های دست نخورده در ایران، ماهیگیری به یکی از تفریحات پرطرفدار و حتی مشاغل پردرآمد تبدیل شده است.

افرادی که به صورت تفریحی ماهیگیری می کنند، به دنبال خرید یک قایق بادی مناسب برای ماهیگیری هستند تا تجربه ای حرفه ای و البته لذت بخش داشته باشند. در این مقاله، بهترین انواع قایق های بادی برای ماهیگیری را بررسی خواهیم کرد و نکاتی را که قبل از خرید این وسیله باید در نظر بگیرید را نیز به شما خواهیم گفت. پس اگر قصد خرید یک قایق بادی مناسب برای ماهیگیری را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ایرکوک باشید.

پاسخ سریع

بهترین قایق های بادی برای ماهیگری به ترتیب عبارت اند از:

  1. قایق بادی اینتکس سری مارینر
  2. قایق بادی اینتکس سری اکسکروشن
  3. قایق ماهیگیری مدل سیهاوک

ایرکوک، وارد کننده تمام محصولات تفریحات آبی از جمله قایق بادی می باشد که تمامی اجناس خود را به صورت مستقیم از برندهای معتبر و مشهوری مانند اینتکس و بست وی وراد کشور کرده و از طریق وبسایت به فروش می رساند. برای خرید قایق بادی در انواع و برندهای مختلف، به دسته بندی مربوط به قایق بادی مراجعه کنید.

قایق های بادی معمولی و مخصوص ماهیگیری

قایق های بادی معمولی و مخصوص ماهیگیری

قایق های بادی ماهیگیری، دسته ای از قایق های بادی هستند که برای کسانی که به تفریح ماهیگیری علاقه دارند، ساخته شده اند. این محصولات، نسبت به قایق های بادی معمولی تفاوت هایی هم دارند که در ادامه این تفاوت ها را به شما خواهیم گفت. در ضمن، از میان تمام قایق های بادی که در وبسایت ایرکوک می توانید مشاهده کنید، تنها برخی از آن ها هستند که مخصوص ماهیگیری هستند.

البته این به آن معنا نیست که شما نمی توانید با همه قایق های بادی، ماهیگیری کنید. بلکه شما با خرید هر یک از مدل های قایق بادی، می توانید به ماهیگیری بپردازید اما بد نیست بدانید برخی مدل های قایق های بادی، مخصوص ماهیگیری ساخته شده اند. این محصولات، ویژگی های جذابی دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

عوامل مهم در انتخاب قایق بادی برای ماهیگیری

اگر شما هم جزو کسانی هستید که عاشق ماهیگیری روی آب هستید و می خواهید یک قایق بادی مناسب برای ماهیگیری بخرید، هنگام خرید، باید به برخی نکات مهم توجه داشته باشید. برای مثال قایق شما باید تعادل خوبی داشته باشد، از سختی بدنه مناسبی برخوردار باشد و روی بدنه آن، جای چوب ماهیگیری یا همان لنسر وجود داشته باشد.

همچنین اگر به صورت دسته جمعی سفر می کنید و می خواهید چند نفره به ماهیگیری بروید، بهتر است به ظرفیت قایق بادی مخصوص ماهیگیری خود نیز توجه داشته باشید. در ادامه مواردی که گفتیم را به صورت مفصل تری توضیح خواهیم داد. عوامل مهم در انتخاب قایق بادی برای ماهیگیری عبارت اند از:

  • تعادل مناسب قایق: قایقی که برای ماهیگیری انتخاب می کنید، باید از تعادل مناسبی برخوردار باشد. به عبارت دیگر، قایق باید طوری باشد که وقتی روی آن می ایستید، به راحتی بتوانید تعادل خود را حفظ کنید و موقع ایستادن، تلو تلو نخورید. ثابت ماندن و بی حرکت بودن، یکی از اصول اولیه ماهیگیری است.
  • قابلیت نصب موتور: قایق های بادی که قابلیت نصب موتور دارند، میتوانند کمک شایانی حین ماهیگیری به شما کنند و شما را از پارو زدن خلاص کنند اگر شما یک موتور برقی را انتخاب و خریداری کنید، میتوانید در سکوت مطلق مشغول ماهیگری شوید. برای خرید موتور قایق بادی اینتکس به صفحه این کالا مراجعه کنید.
  • مقاوم بودن بدنه قایق: هنگام ماهیگیری بسیار مهم است که شما هیچ نگرانی از بابت مقاوم بودن بدنه قایق خود نداشته باشید. اگر قایقی که می خرید جنس بدنه خوبی نداشته باشد، ممکن است توسط سخره هایی که سر راه شما قرار می گیرد، قایق شما آسیب ببیند.
  • جای چوب ماهیگیری روی قایق: یکی از اصلی ترین و مهم ترین امکاناتی که قایق های بادی مخصوص ماهیگیری دارند، جای لنسر یا همان چوب ماهیگیری روی قایق است. با این آپشن فوق العاده، دیگر نیازی نیست شما چوب ماهیگیری را در دست بگیرید و به راحتی می توانید آن را روی محلی که در بدنه قایق تعبیه شده است قرار دهید.

محل قرارگیری لنسر روی قایق مخصوص ماهیگیری

برخی موارد دیگر مانند ظرفیت و رنگ قایق بادی نیز، می تواند هنگام خرید آن مهم باشد. برای مثال اگر می خواهید به صورت چند نفره از تفریح ماهیگیری لذت ببرید، بهتر است قایقی که برای خرید انتخاب می کنید، ظرفیت مناسبی داشته باشد. از سوی دیگر، رنگ قایق بادی نیز ممکن است در شکار ماهی تاثیر داشته باشد. به این صورت که اگر قایق شما به رنگ سبز یا آبی باشد، شما به نحوی روی آب استتار خواهید کرد و از دید ماهی های داخل آب مخفی می شوید.

بررسی بهترین قایق های بادی برای ماهیگیری

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، برای ماهیگیری شما قایق های بادی مختلفی را می توانید خریداری نمایید. اما در وبسایت ایرکوک، ۳ مدل قایق بادی مخصوص ماهیگیری یافت می شود که می توانید بسته به نیاز و بودجه خود، هر یک از آن ها سفارش دهید. قایق های مارینر، سیهاوک و اکسکروشن مناسب ماهیگیری هستند که در ادامه به توضیح کامل هر یک از آن ها و بیان مزایای هرکدام خواهیم پرداخت.

قایق ماهیگیری مدل سیهاوک

قایق های سیهاوک، به دلیل رنگ سبزی که دارند، وقتی روی آب هستند، می توانند استتار کنند و خود را از دید جانوران آبزی مخفی نمایند. اگر توجه کرده باشید، این مورد یکی از مواردی است که در ویژگی های یک قایق ماهیگیری مناسب ذکر کردیم که قایق های سیهاوک از این قابلیت مهم برخوردار هستند.

از دیگر مزایای این مدل از قایق های بادی، می توان به جای چوب ماهیگیری روی بدنه این قایق ها اشاره کرد. قایق های بادی سیهاوک به دلیل داشتن این دو قابلیت مهم، به شدت مورد توجه و استقبال کسانی که به تفریح ماهیگیری علاقه دارند، قرار گرفته است.

قایق بادی سیهاوک 3 کد 68380

قایق ماهیگیری مدل اکسکروشن

قایق های مدل اکسکروشن، علاوه بر داشتن مزیت های مدل سیهاوک، از مزایای دیگری نیز برخوردار هستند که ارزش خرید این مدل را بالاتر می برد. برای مثال صندلی هایی که روی این مدل از قایق های بادی تعبیه شده است، به صورت پشت دار هستند و نشستن روی آن ها، راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کند.

همچنین در ظرفیت های یکسان، قایق های اکسکروشن، فضا و تحمل وزن بیشتری نسبت به مدل سیهاوک دارد که این مورد هم می تواند باعث راحتی بیشتر شما هنگام ماهیگیری شود. برای مثال در مقایسه مدل چهار نفره قایق سیهاوک و اکسکروشن می توان گفت که قایق های مدل اکسکروشن، تحمل وزنی ۲۰ کیلویی بیشتر از قایق های مدل سیهاوک دارند.

از طرف دیگر، بدنه این قایق ها، نسبت به مدل سیهاوک بیشتر است. به همین دلیل در معرض آفتاب دیر تر پوسیده می شوند و اگر قلاب ماهیگیری به بدنه آن ها گیر کند، دیر تر دچار پارگی می شوند.
قایق ماهیگیری مدل مارینر

پس از معرفی دو مدل قایق های بادی مخصوص ماهیگیری سیهاوک و اکسکروشن، به بهترین مدل این نوع قایق ها می رسیم. قایق ماهیگیری مدل مارینر ضخامت بسیار بیشتری نسبت به دو مدل قبلی دارند. به طوری که جنس بدنه این قایق ها برزنتی می باشد. همچنین میان بدنه این قایق ها، بافت الیافی به کار رفته است که همین مسائل باعث مقاومت بسیار بالای آن ها می شود.

بعلاوه اینکه دور قایق یک نوار ضربه گیر بسیار مقاوم به کار رفته است که باعث می شود زمانی که قایق شما به صخره برخورد می کند، اتفاقی برای آن نیوفتد. این مقاومت بسیار بالای قایق، می تواند به شما هنگام تردد در مناطق نیزار نیز کمک کند. به این شکل که شما به راحتی می توانید از این قایق ها در نیزارها نیز استفاده کنید و نگران سوراخ شدن یا پارگی قایق خود نباشید. 

از دیگر مزایای مهم قایق های بادی مخصوص ماهیگیری مدل مارینر، می توان به کفی تاشو فایبر گلاس آن ها اشاره کرد. با این قابلیت، شما می توانید تمام وسایل مورد نیاز ماهیگیری، مانند لنسر، تور و یا حتی چاقو را با خیالی آسوده کف قایق بریزید و هیچ نگرانی بابت پاره شدن قایق بادی خود نداشته باشید.

البته لازم به ذکر است اگر به هر دلیلی قایق شما با مشکل پارگی و سوراخ شدن رو به رو شد به راحتی هرچه تمام تر میتوانید آن را تعمیر کنید. برای انجام این کار مقاله آموزش تعمیر و پنچرگیری قایق بادی با شما کمک خواهد کرد.

این کفی فایبرگلاس مزیت مهم دیگری نیز دارد و آن این است که زیر پای شما را سفت می کند و باعث تعادل بیشتر شما می شود. این مسئله یکی از مهم ترین مزایای قایق های بادی مدل مارینر است. این قایق ها نیز، مانند مدل های قبلی، جای چوب ماهیگیری روی بدنه خود دارند و شما می توانید لنسر خود را روی قایق نصب کرده و به راحتی به ماهیگیری بپردازید. قایق های مدل مارینر، بهترین انتخاب برای کسانی است که قصد خرید یک قایق بادی مناسب برای ماهیگیری را دارند. به عبارت دیگر قایق بادی مارینر، بهترین قایق بادی برای ماهیگیری است.خرید بهترین قایق بادی برای ماهیگیری

در این مطلب، سه مورد از بهترین قایق های بادی برای ماهیگیری را به شما معرفی کردیم. همچنین مزیت هایی که یک قایق ماهیگیری باید داشته باشد را نیز برای شما بیان کردیم که اگر قصد خرید چنین محصولی را از هر جای دیگری غیر از ایرکوک نیز داشتید، به راحتی بتوانید بهترین گزینه را نسبت به امکانات قایق و همچنین نیاز و بودجه خودتان، خریداری کنید.

برای خرید بهتر یک قایق بادی ماهیگیری، می توانید به صورت رایگان از مشاوره قبل از خرید متخصصان ایرکوک بهره مند شوید. برای این منظور کافی است با شماره تلفن هایی که در سایت قرار دارد، تماس بگیرید و از مشاوران ایرکوک مشاوره قبل از خرید بگیرید.

اگر شما تجربه ای در خصوص قایق ماهیگیری دارید، حتما آن را با ما و تمام کسانی که این مطلب را می خوانند، به اشتراک بگذارید. همچنین اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را برای دوستانی که قصد خرید قایق بادی مخصوص ماهیگیری دارند ارسال کنید تا قبل از خرید بتوانید کمکی به آن ها بکنید.