بهترین چسب قایق بادی کدام است؟ فاکتورهای مهم انتخاب یک چسب مناسب برای چسباندن وصله به قایق های بادی چیست؟ آیا می توان از چسب های معمولی برای تعمیر قایق بادی استفاده کرد یا خیر؟ این ها همه سوال هایی است که برای کسانی که قایق بادی آن ها سوراخ یا پاره شده است و نیاز به تعمیر قایق بادی دارند، به وجود می آید. اگر شما نیز چنین مشکلی دارید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ایرکوک باشید تا راهکار درستی را به شما ارائه کنیم. بنابراین از شما خواهش می کنیم که قبل از خواندن این مقاله به هیچ عنوان از راه های ابداعی یا غیرمطمئن، برای تعمیر قایق بادی خود استفاده نفرمایید.

ورزش های آبی یکی از تفریحات جذاب بسیاری از افراد به شمار می رود. به همین دلیل خیلی از مردم برای تجربه این تفریح دوست داشتنی، اقدام به خرید قایق بادی می کنند. اما هرچقدر هم که جنس قایق بادی شما خوب باشد و یا هرچقدر هم که مراقب آن باشید، باز هم پس از مدتی قایق شما نیاز به تعمیر خواهد داشت. زیرا چه بخواهید و چه نخواهید در این قایق ها احتمال سوراخ شدن و پارگی وجود دارد و این مسئله، امری بلامانع است. ایرکوک بهترین واردکننده محصولات بادی در ایران است که می توانید خرید لوازم جانبی قایق را که یکی از آن ها چسب قایق بادی است، از وبسایت ایرکوک انجام دهید. در این مقاله بهترین چسب قایق بادی را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید با اطمینان بالا ترک ها، سوراخ ها و پارگی های قایق تان را به راحتی تعمیر کنید.

پاسخ سریع: توصیه تیم ایرکوک، استفاده از چسب ساویس است که مخصوص تعمیرات قایق بادی می باشد.

نکات مهم انتخاب چسب مناسب برای تعمیر قایق بادی

قبل از اینکه به معرفی چسب های مرغوب و نامرغوب موجود در بازار بپردازیم، در ابتدا باید به شما بگوییم که از چسبی که می خواهید برای تعمیر قایق بادی خود استفاده کنید، باید چه انتظاراتی داشته باشید.

 بیشتر بخوانید: بهترین قایق برای ماهیگری کدام است؟

  • مشخص کردن جنس قایق: قبل از انتخاب چسب، نوع سطح قایق تان را مشخص کنید. با تشخیص جنس قایق، تقریبا می توانید چسبی که مناسب کار شماست را نیز انتخاب کنید. برای مثال وقتی قایق شما برزنتی یا پلاستیکی است، دیگر نمی توانید از چسبی مانند چسب چوب برای تعمیر قایق خود استفاده نمایید.
  • مقاومت چسب در برابر آب: از آن جایی که قایق های بادی با آب ارتباط مستقیم دارند، حتما از این مسئله اطمینان حاصل کنید که چسب انتخابی شما، مقاومت کافی را در برابر آب داشته باشد. در غیر این صورت، پس از اتمام تعمیرات و زمانی که احساس می کنید وسیله شما به صورت کامل درست شده است، بعد از اینکه قایق خود را به آب بی اندازید، متوجه می شوید که خیلی سریع چسب مورد استفاده شما خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد و تمام زحمات شما را نقش بر آب می نماید.
  • زمان خشک شدن چسب: زمانی که برای خشک شدن چسب نیاز دارید نیز، یکی از فاکتور های مهمی است که برای انتخاب چسب مناسب باید به آن توجه کنید. اگر مدت زمان خشک شدن چسب، از یک حد معمول بیشتر شود، باعث پوسیدگی بدنه قایق خواهد شد.
  • مقاومت چسب در برابر دما: می دانیم که قایق های بادی مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرند. بنابراین اگر چسبی که برای تعمیر قایق خود می خرید، در برابر گرما مقاومت نداشته باشد، با کوچکترین گرمایی وصله شما باز شده و زحماتی که برای تعمیر قایق کشیده بودید به هدر می رود. پس حتما چسبی با مقاومت بالا در برابر دمای زیاد را انتخاب کنید.

انواع چسب هایی که برای تعمیر قایق بادی استفاده می شوند

اگر شما هم با مشکل سوراخ شدن یا پارگی قایق بادی خود مواجه شده اید و در بازار به دنبال چسب تعمیر قایق بادی می گردید، حتما به مدل های مختلفی برخورد می کنید که تقریبا هیچکدام از آن ها برای هدف شما مناسب نیستند. اما قایق های بادی چون ممکن است در آب های عمیق مورد استفاده قرار بگیرند، به همین دلیل مهم است که از چسب های مرغوب برای تعمیر آن ها استفاده شود.

برخی از چسب هایی که فروشندگان محصولات بادی ممکن است برای تعمیر قایق بادی به شما معرفی کنند، شامل چسب های PVC، چسب های سیلیکونی، چسب های متفرقه و چسب های ساویس است. در این بخش به بررسی هرکدام از این چسب ها و اینکه در نهایت کدام یک از آن ها واقعا برای تعمیرات قایق بادی مناسب هستند خواهیم پرداخت. پس این بخش را با نهایت دقت مطالعه نمایید.

چسب های PVC

چسب های PVC به عنوان یکی از گزینه های معمول برای تعمیرات قایق های بادی شناخته شده و توسط برخی از فروشندگان سودجو، به عنوان چسب مناسب برای تعمیر قایق بادی معرفی می شوند. این چسب ها برای تعمیر سطوح پلاستیکی بسیار مناسب هستند اما گزینه ایده آلی برای تعمیر قایق های بادی به حساب نمی آیند. به هر حال توصیه ما این است که از چسب های پی وی سی برای تعمیر قایق بادی خود استفاده نکنید.

چسب های سیلیکونی

چسب های سیلیکونی نیز به عنوان یک گزینه برای تعمیرات قایق های بادی مورد استفاده قرار می گیرند. اما این چسب ها نیز کارایی لازم را ندارند و از عهده تعمیر این وسیله بادی که مسئله بسیاری مهمی نیز می باشد، به خوبی بر نمی آیند. پس چسب های سیلیکونی نیز نمی توانند گزینه مناسبی برای تعمیر قایق های بادی باشند.

چسب های متفرقه

گزینه رایج دیگری که برای تعمیر قایق بادی از آن ها استفاده می شود، چسب های متفرقه بازار، مانند چسب رازی، چسب هل، چسب دوقلو، چسب آکواریوم و غیره است. استفاده از این چسب ها نیز به هیچ عنوان برای تعمیر وسیله مهمی مانند قایق بادی توصیه نمی شود. زیرا این چسب ها اصلا توانایی تعمیر درست و اصولی قایق های بادی را ندارند و نمی توانند قایق شما را مثل روز اول تعمیر کنند.

اگر بخواهیم از نظر فنی مشکلات این چسب های متفرقه را بررسی کنیم، باید بگوییم که این چسب ها نمی توانند متریال به کار برده شده در لوازم بادی را در خود حل کنند و وصله ای که قرار است به محل سوراخ یا پارگی قایق های بادی بچسبد، به خوبی نمی تواند با بدنه قایق ترکیب شود و محل سوراخ یا پارگی را پوشش دهد. بعلاوه اینکه این چسب ها به واسطه اسیدی که در خود دارند، ممکن است باعث خرابی بیشتر محصولات بادی شما بشوند و پارگی قایق را از چیزی که هست، بدتر کنند. با توجه به همه این دلایلی که خدمت شما عرض کردیم، توصیه می کنیم هیچگاه برای تعمیر قایق بادی از اینگونه چسب های متفرقه استفاده نفرمایید.

چسب مخصوص تعمیرات قایق بادی (چسب ساویس)

همانطور که قبل تر هم خدمت شما عرض کردیم، کار تعمیرات قایق بادی یک امر بسیار مهم و اگر در انتخاب یک چسب مناسب برای تعمیر قایق بادی دقت لازم را به خرج ندهید، ممکن است خطرات بسیار مهلکی برای شما به همراه داشته باشد، توصیه تیم ایرکوک، استفاده از چسب ساویس است که مخصوص تعمیرات قایق بادی می باشد. وقتی وصله ای به وسیله چسب روی بدنه قایق چسبیده می شود، آن چسب باید خاصیت این را داشته باشد که بتواند وصله را با بدنه قایق ترکیب کند. تنها چسبی که می تواند این کار را با کیفیت بالا انجام دهد و در کوتاه ترین زمان ممکن خشک شود، همین چسب ساویس است.

بد نیست بدانید که وقتی چسب ساویس را از وبسایت ایرکوک خریداری می کنید، به همراه این چسب، یک وصله تعمیرات هم هست که به وسیله آن می توانید تمام محصولات بادی، اعم از قایق بادی خود را به صورت صحیح و کاملا مطمئن، چسب زده و تعمیر کنید. ضمن اینکه چسب ساویس می تواند هم مشکلات سوراخ شدن و هم مشکلات پارگی محصولات بادی و قایق بادی شما را مرتفع کند. بنابراین خرید این چسب برای تمام کسانی که یک محصول بادی دارند، ضروری می باشد. در یک جمله می توان گفت که بهترین چسب برای تعمیر قایق بادی، چسب ساویس است که می تواند آن را به صورت آنلاین، از وبسایت ایرکوک خریداری نمایید.

مراحل چسب زدن قایق بادی

قبل از اینکه مراحل چسب زدن قایق بادی را به شما توضیح دهیم باید به دو مورد امنیتی اشاره کنیم که هنگام کار حتما باید رعایت کنید. اولین مورد این است که هنگام استفاده از چسب، دست کردن دستکش های محافظ ضروری است. چون برخی از چسب ها به قدری قوی هستند که ممکن است پس از ریختن روی دست شما به راحتی از آن جدا نشوند و برای جدا کردن آن ها دست شما زخم شود. همچنین زدن ماسک را هنگام چسب کاری جدی بگیرید. مورد دوم اینکه سعی کنید کار تعمیر و چسب کاری قایق بادی خود را در محیط های باز و خنک انجام دهید تا بوی بد ناشی از چسب حال شما را بد نکند و هم اینکه به علت گرمای هوا، بدنه قایق بادی حالت خود را از دست ندهد.

مراحل تعمیر قایق بادی عبارت اند از خالی کردن کامل باد قایق، پاکسازی محل تعمیر، آغشته کردن وصله و محل سوراخ به چسب، بستن محل سوراخ یا پارگی به وسیله وصله موردنظر، صبر کردن برای خشک شدن چسب و تست کردن درستی تعمیر قایق بادی است. با این حال اگر می خواهید در مورد مراحل تعمیر قایق بادی به صورت کامل آشنا شوید، به مقاله ی آموزش تعمیر قایق بادی در وبسایت ایرکوک منتشر شده است مراجعه نمایید.

خرید بهترین چسب قایق بادی از ایرکوک

انتخاب ببهترین چسب قایق بادی، یکی از مسائل مهمی است که کسانی که از قایق و یا دیگر محصولات بادی استفاده می کنند، بسیار حائز اهمیت است. ما در این مقاله سعی کردیم به شما بهترین چسبی که می توانید برای تعمیر قایق بادی خود استفاده کنید را معرفی کنیم تا اگر مشکلی برای قایق شما به وجود آمده است، در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید آن را تعمیر کرده و به تفریحات آبی خود ادامه دهید. همچنین نکات مهم انتخاب چسب مناسب برای تعمیر قایق بادی را به شما یادآور شدیم و سپس انواع چسب هایی که برای تعمیرات قایق بادی استفاده می شوند و بهترین آن ها را برای شما بیان کردیم. بعد هم مراحل چسب زدن قایق بادی را به صورت خلاصه به شما آموزش دادیم تا خودتان بتوانید صفر تا صد کار را به صورت کاملا اصولی طی یک مدت زمان کوتاه انجام دهید.

حالا اگر شما تجربه ای در خصوص خرابی، پارگی و یا سوراخ شدن قایق بادی خود داشته اید و از هر یک از چسب هایی که در این مقاله از آن ها نام بردیم، استفاده کرده اید، حتما تجربه خوب و بد خود را با ما و تمام کسانی که این مطلب را می خوانند به اشتراک بگذارید. همچنین اگر کسی یا کسانی را می شناسید که قایق بادی یا یکی از محصولات بادی آن ها دچار مشکل سوراخ شدن یا پارگی شده است، علاوه بر معرفی چسب ساویس به ایشان، این مقاله را به آن ها بفرستید، تا کمکی در جهت رفع مشکلشان به آن ها کرده باشید. در آخر از این که تا انتهای این مقاله ایرکوک را همراهی کردید متشکریم. برای خرید بهترین چسب قایق بادی یا همان چسب ساویس، به صفحه خرید لوازم جانبی قایق مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت، تماس حاصل فرمایید.