امروزه زندگی افراد در جوامع مدرن انسانی به سوی ماشینی شدن پیش میرود و همین عامل نیز سبب شده تا این افراد با مشکلات و اختلالات سلامتی زیادی مواجه شوند. بر اساس نظر پزشکان یکی از وسایل و تجهیزاتی که میتواند در بهبود درد های مفصلی و همچنین کمر و گردن موثر باشد، لوازم خواب بادی میباشد. به همین سبب نیز نظر تعداد زیادی از اشخاصی که از درد های کمر و گردن رنج میبرند، به سوی استفاده و خرید تشک بادی جلب شده است.در ادامه این مقاله قصد داریم تا با آموزش تشک بادی و همچنین آموزش تشک بادی 0 تا 100 نصب و راه اندازی آن همراه شما باشیم. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

آموزش تشک بادی

بسیاری از افراد پس از خرید تشک بادی مشکلات بسیاری برای نگهداری و استفاده از آن دارند. چرا که استفاده از این تشک ها خیلی مرسوم نبوده و همین عامل نیز شاید باعث شود تا افراد در دفعات اولی که قصد استفاده از آن را دارند با مشکلاتی روبه‌رو شوند. 

آموزش باد کردن تشک بادی

همانطور که از اسم تشک های بادی نیز مشخص است شما به منظور استفاده از آنها نیاز به باد کردن آن خواهید داشت. به طور معمول برخی از مدل های جدید و البته گران قیمت این تشک ها دارای پمپ بادی هستند. شما به منظور باد کردن آنها تنها نیاز دارید تا دکمه روشن روی پمپ را فشار دهید. 

ویژگی جالبی که این مدل از تشک های بادی دارند، نحوه تخلیه باد آنها میباشد. طبق ویدیو های آموزش تشک بادی، شما پس از استفاده در صورتی که قصد خالی کردن باد تشک را داشته باشید، میتوانید به راحتی از طریق همان پمپ باد تشک را خالی کنید. روی پمپ این مدل از تشک های بادی اهرم و یا کلیدی قرار گرفته است. شما میتوانید با فشردن این دکمه جهت عبور باد درون پمپ را تغییر دهید. به این صورت باد به جای اینکه به درون تشک وارد شود، از آن خارج میشود. 

پس از اینکه پمپ، تشک را باد کرد، صدای خاصی را تولید میکند. در صورتی که این صدا به گوشتان رسید، نیاز دارید تا پمپ را خاموش کنید. همچنین دقت داشته باشید که حتما باید پس از باد شدن تشک و خاموش کردن پمپ، آن را از برق جدا نمایید. اما در صورتی که تشک شما فاقد پمپ باد است، نگران نباشید! چرا که شما برای استفاده و باد کردن تشک خود راه های فراوانی خواهید داشت.

آموزش باد کردن تشک بادی با استفاده از پمپ

شما به منظور باد کردن تشک بادی خود میتوانید از پمپ های باد کمک بگیرید. این پمپ ها دارای دو حفره مکش و پمپاژ هستند. نحوه عملکرد آنها نیز به این صورت است که در ابتدا هوا را مکش کرده و سپس هوا را با فشار از طرف دیگر خود بیرون میکنند. 

نکته مهمی که در فیلم آموزش تشک بادی بسیار روی آن تاکید شده است، میزان باد تشک در صورت استفاده از پمپ های باد میباشد. پمپ های باد با سرعت زیادی تشک های بادی را پر از هوا میکنند و به همین سبب نیز ممکن است در اثر باد شدن بیش از حد، تشک شما سوراخ شود! به همین دلیل نیز حتما دقت داشته باشید تا از باد شدن بیش از حد تشک جلوگیری کنید. به طور معمول مدت زمانی که طول میکشد تا پمپ یک تشک بادی با اندازه متوسط را باد کند، 3 دقیقه است. پس از اینکه تشک شما باد شد، میتوانید روی آن دراز بکشید و میزان نرمی و یا سفتی آن را بررسی کنید. در صورتی که تشک بیش از حد سفت بود میتوانید با باز کردن دریچه هوای آن کمی از باد درون تشک را خالی نمایید.

نحوه باد کردن تشک های بادی با استفاده از پمپ های دستی

در صورتی که قصد خرید پمپ بادی به منظور باد کردن تشک خود ندارید، میتوانید از پمپ های دستی استفاده کنید. بر اساس آموزش تشک بادی، باد کردن تشک با استفاده از این پمپ ها نیازمند زمان و همچنین انرژی بیشتری میباشد. 

این گونه میتوان گفت که تنها مزیت استفاده از پمپ های دستی یا پدالی به منظور باد کردن تشک بادی، عدم نیاز آنها به انرژی الکتریسیته است. به طور کلی بیشتر کوهنوردان و یا طبیعت گردان که قصد سپری کردن شب در مکان هایی که دسترسی به برق ندارند از این نوع پمپ ها به منظور باد کردن تشک های بادی خود استفاده میکنند. 

باد کردن تشک با پمپ دستی

سوالی که شاید در این قسمت برای شما دوستان و همراهان گرامی به وجود آید این است که باد کردن تشک بادیبا استفاده از کدام پمپ آسان تر میباشد؟ در جواب این سوال باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بر اساس آزمایش های انجام شده شما با استفاده از پمپ های پدالی با سرعت بیشتری قادر خواهید بود تا تشک بادی خود را باد نمایید. 

پمپ های پدالی با استفاده از پا عمل میکنند و با هر بار فشاری که شما روی پدال آنها وارد می‌نمایید، میزان باد زیادی را میتوانید به درون تشک وارد کنید. به همین سبب نیز در صورتی که قصد استفاده از پمپ های غیر برقی برای باد کردن تشک های بادی خود دارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده و خرید پمپ های پدالی میباشد.

آموزش باد کردن تشک های بادی با استفاده از پمپ های فندکی

پمپ های فندکی نیز یکی دیگر از انواع پمپ هایی است که شما به منظور باد کردن تشک بادی خود میتوانید از آنها استفاده کنید. این پمپ ها شارژی بوده و با استفاده از انرژی ذخیره شده خود میتوانند تشک های بادی را باد نمایند. از دلایل اصلی که بسیاری از افراد مایل به خرید و استفاده از پمپ های فندکی هستند، استفاده راحت از آنها میباشد. شما با خرید پمپ های فندکی قادر خواهید بود تا آنها را با استفاده از قسمت جافندکی خودروی خود نیز شارژ کنید. پمپ های فندکی مخصوص سفر های آفرود و یا مسافرت هایی است که خودرو همراه شما است. در این صورت به راحتی قادر خواهید بود تا با استفاده از پمپ های فندکی تشک بادی خود را باد کنید. 

در تمامی روش های آموزش تشک بادی که در قسمت های بالاتر خدمت شما عزیزان بیان کردیم، بهتر است تا از باد کردن بیش از حد تشک جلوگیری کنید. باد شدن بیش از حد باعث فشار به دیواره های درونی و بیرونی تشک میشود. به همین سبب نیز بهتر است تا همیشه میزان باد تشک را در حد استاندارد و مورد نیاز خود تنظیم کنید. در این صورت تشک های بادی برای مدت زمانی طولانی سالم خواهند ماند.

نکات مهمی که حین باد کردن تشک بادی باید رعایت کنیم!

تا در قسمت های بالاتر این مقاله به آموزش تشک بادی و همچنین آموزش باد کردن تشک بادی آن پرداختیم. اما حین باد کردن تشک های بادی شما عزیزان نیاز دارید تا برخی نکات مهم را در نظر بگیرید. نخستین نکته مهم در مورد پمپ های باد است. انواع مختلفی از پمپ های باد در بازار وجود دارند. بدیهی است که تمام مدل های آن مناسب باد کردن تشک نمیباشند. به همین سبب نیز حین خرید پمپ های باد به میزان ظرفیت و فشار آن توجه داشته باشید.

چناچنه تشک شما مورد پارگی شد از مقاله روش تعمیر و پنچرگیری تشک بادی در 7 دقیقه میتوانید استفاده کنید.

از دیگر نکات مهمی که در فیلم آموزش تشک بادی بسیار به آن اشاره شده است، مطالعه دفترچه راهنمای تشک میباشد. در این دفترچه در مورد شرایط نگهداری و همچنین نحوه باد کردن تشک توضیحات مفصلی داده شده است. میزان استاندارد باد شدن تشک، نحوه راه اندازی آن، آموزش خالی کردن باد تشک و... برخی از مهمترین موضوعاتی است که شما میتوانید در دفترچه راهنمای تشک پیدا کنید.

ممکن است در مواقعی تشک شما تحت شرایطی محیطی خیس یا مرطوب شود. در این صورت به هیچ عنوان با استفاده از حرارت مستقیم سعی در خشک کردن آن نداشته باشید! در صورتی که تشک شما خیس شد میتوانید آن را در نور آفتاب و یا محیطی گرم قرار دهید تا رطوبت آن از بین برود. همچنین دقت داشته باشید که از قرار دادن تشک در نزدیکی اجسام تیز و برنده و یا جا هایی که تشک در معرض حرارت خواهد بود خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت تشک بادی و تخت بادی چیست؟

با توجه به نظر کارشناسان وبسایت ما در مقاله های آموزش تشک بادی، با وجودی که امروزه در ساخت تشک های بادی از بهترین متریال موجود استفاده میشود، باز هم ممکن است خرابی و پارگی هایی در آن به وجود آید. در این صورت شما میتوانید با مطالعه مطالب موجود در اینترنت درباره تعمیر تشک بادی تا حدودی آن را تعمیر کنید. اما در صورتی که میزان خرابی در تشک زیاد بود، شما نیاز دارید تا با مراجعه به مراکز متخصص در این زمینه نسبت به تعمیر تشک های بادی خود اقدام نمایید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا با آموزش تشک بادی و نحوه باد کردن تشک بادی در خدمت شما دوستان و همراهان گرامی باشیم. در صورتی که سوال و یا ابهامی در مورد نحوه و مراحل خرید از سایت ما داشتید، میتوانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل کنید. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.