تفاوت تشک بادی و تخت بادی در چیست؟ چه فرقی می کند کدام یک را خریداری کنیم؟ این ها نمونه ای از سوالات کاربرانی است که پیش از خرید از پشتیبانان فنی ایرکوک میپرسند و دنبال تفاوت هایی هستند تا بهترین گزینه برای خرید را متناسب با نیاز خود انتخاب کنند. اگر قادر به تشخیص تفاوت بین تشک و تخت بادی نیستید، توصیه میشود این مقاله  را تا انتها در سایت ایرکوک دنبال کنید تا با محصولات سبک و پرتابل روز  دنیا آگاه گردید.

تشک بادی چیست ؟

تشک بادی

در پاسخ به این سوال باید گفت که تشک بادی  یکی از انواع تشک ها هستند که به وسیله نیروی باد محفظه محکم آن ها(pvc) باد و آماده استفاده میشوند. پوشش جیر  این محصولات علاوه بر مقاومت بالایی که دارند باعث احساس خوشایندی در استفاده می شود. شما می توانید باد این تشک های بادی را پر و خالی کنید و در موقعیت های مختلف از آن ها استفاده نمایید، بنابراین تشک های بادی امکان حمل آسان  را نیز دارند. روکش تشک های بادی از پارچه های ضد تعریق مانند جیر، مخمل و کامفورت است. در بدنه آنها از الیاف ابریشم به صورت لایه های عمودی استفاده میشود که باعث استحکام بدنه میگردد. تولیدات جدید با محصولات قدیمی تفاوت بسیاری دارند که حالت بادکنکی و غیر مستحکم بودن خود و تو خالی بودنشان را از دست داده اند.

اگر قصد مسافرت دارید و به کمپینگ علاقمندید، میتوانید یکی از کاندیداهای خرید تشک های بادی باشید. با گسترش لوازم راحتی سفر، بهتر است علاوه بر تهیه چادرهای مسافرتی به فکر خرید تشک های بادی هم باشید. انواع آنها مناسب منزل، مسافرت، ماشین و استخر میباشد؛ که بسته به بودجه و توان مالی خود میتوانید یکی از بهترین های آنها را انتخاب نمایید. با توجه به گسترش کمردرد در سنین مختلف، سرمایه گذاری روی انتخاب انواع تخت های بادی استاندارد میتواند اقدام موثری در جهت سلامتی باشد. از آنجایی که تشک و تخت بادی، قابل جابجایی و حمل است، میتواند مشکلات خواب و استراحت شما در مکان های مختلف را برطرف نماید. 

تخت بادی چیست ؟

تخت بادی

در ادامه مبحث تفاوت بین تشک و تخت بادی، لازم به ذکر است، تخت بادی کاربردی تقریبا شبیه به تشک های بادی دارند، اما ظاهرشان بسیار شکیل تر و زیباتر میباشد. معمولا از تخت های بادی در منزل استفاده میشود. اگر تازه عروس یا مستاجر هستید، جهت جلوگیری از جابجایی و حمل تخت های سنگین، میتوانید تخت بادی خریداری نمایید. تخت بادی هم ساختاری شبیه تشک های بادی دارد اما وزن آن به دلیل ارتفاع بیشتر آنها، بیشتر میباشد. برای اینکه تخت پر یا خالی از باد شود، به پمپ برقی نیاز است، در حالیکه تشک های بادی با تلمبه های دستی باد میشوند. به راحتی میتوان با باد کردن یا خالی کردن تخت، آنرا در موقعیت های جغرافیایی مختلف به همراه داشت.  

تفاوت تخت و تشک بادی چندان زیاد نیست. علاوه بر موارد ذکر شده، افراد دیگری که تخت های بادی میتواند برای آنها مفید باشد، کسانی هستند که دچار درد مفاصل، نظیر کمردرد یا گردن درد میباشند. همچنین افرادی که به زخم بستر دچار هستند یا نگران بروز این زخم ها در اثر اصطکاک طولانی مدت بدنشان با تخت میباشند، بهتر است از محصولات بادی خریداری نمایند. تشک های معمولی که بستر سفتی دارند، فشاری به بدن وارد می کنند که باعث کوفتگی بدن بعد از مدتی استراحت میگردد. در حالیکه در انواع بادی آن، هوای موجود، باعث شناور ماندن بدن روی سطح شده و از ایجاد فشار در نواحی آسیب دیده یا بروز زخم های فشاری در پوست جلوگیری خواهد کرد. 

فرق تشک و تخت بادی چیست و کدامیک را خریداری کنیم؟

طبق توصیه سایت ایرکوک، بسته به محل مصرف یا نیازی که به آن دارید، تفاوت بین تشک و تخت بادی جهت خرید مشخص میشود. اگر اهل کمپ کردن در طبیعت هستید، بهتر است شانس خرید و استفاده از محصولات بادی جهت خواب نرم و گرم را به خود بدهید. اگر خواهان خرید تخت با قیمت مناسب برای منزل خود میباشید، توصیه میشود از بین تخت های بادی سایت، بهترین تخت بادی با ابعاد مناسب را برای خود تهیه نمایید. فرق تشک و تخت بادی در ظاهر، وزن، ابعاد و طراحی آنها میباشد. معمولا تخت های بادی شکیل تر و تشک های بادی ساده تر هستند. اگر به دنبال خرید تشک برای شناور ماندن روی آب هستید، در آرشیو محصولات سایت ایرکوک میتوانید بهترین آنها را مشاهده نمایید. همچنین خرید استخرهای بادی و صندلی های بادی در سایت نیز برای شما امکان پذیر است.

تفاوت بین تشک و تخت بادی چیست؟

تفاوت بین تشک بادی و تخت بادی

تفاوت بین تشک و تخت بادی، به موارد ظاهری محدود نمیشود.

  1. تخت های بادی بالای 25 سانتی متر ارتفاع دارند در حالیکه تشک های بادی دارای ارتفاع زیر 25 سانتی متر میباشند. 
  2. ارتفاع تخت های بادی معمولا 30 ، 42، 46، 51 و 56 سانت است. در حالیکه تشک های بادی ارتفاعی در حدود معمولا 10، 12 و 25 سانت میباشند. 
  3. تخت های بادی پمپ باد برقی دارند که به محصول متصل است، اما تشک بادی فاقد پمپ بوده و به صورت دستی باد میشود. 
  4. مورد دیگر تفاوت بین تشک و تخت بادی، طراحی این دو است. طراحی و ساختار تخت بادی شکیل تر، بزرگ تر با ارتفاع بیشتر است اما تشک ها نازک تر و کوچکتر طراحی میشوند.
  5. راه اندازی و جمع کردن تخت های بادی به صورت مکانیزه با پمپ های برقی میباشد. در حالیکه تشک های بادی به وسیله تلمبه های دستی باد یا جمع میشوند. 
  6. طول و عرض تخت های بادی به صورت تک نفره و دو نفره، استاندارد است. در صورتیکه وزن و ابعاد تخت های بادی از تشک ها بیشتر میباشد. علت این امر طراحی شکیل تر تخت ها میباشد که حاشیه های هرز در آن بیشتر در نظر گرفته میشود.

انواع تشک و تخت بادی 

انواع تشک و تخت های بادی را میتوانید در سایت ایرکوک با قیمت روز مشاهده نمایید. زیرا ذکر قیمت در اینجا به دلیل تورم و عدم ثبات موجود در بازار غیر ممکن است. انواع تشک تک نفره و دو نفره، تحت برندهای اینتکس، بست وی و این تایم در بازار عرضه میشود که بهترین آنها اینتکس میباشد. تفاوت بین تشک و تخت بادی برندهای مذکور در تکنولوژی ساخت آنهاست. در ساخت برند بست وی از تکنولوژی الیافی با تراکم زیاد استفاده شده است. این تشک ها به دلیل شیارهای عرضی و طولی که در آنها به کار رفته است، حالت طبیعی خود را حفظ کرده و در اثر وزن تغییر حالت نخواهند داد. 

راهنمای استفاده تخت بادی و تشک بادی

در انتهای مطالعه مقاله تفاوت بین تشک و تخت بادی، توصیه میشود به بخش محصولات رفته و با مقایسه قیمت آنها در سایت های مختلف، اقدام به انتخاب برند و محصول مورد نظر خود نمایید. بعد از خرید تخت های بادی لازم است، نحوه استفاده و نگهداری از آن را بدانید. برای طول عمر بیشتر محصولات لازم است جایی که قرار است تخت قرار بگیرد، به خوبی بررسی گردد. سطح زیرین آن باید عاری از هر گونه شی تیز مثل شیشه، چوب و فلز باشد. همچنین محل به خوبی جارو شود. 

تفاوت بین تشک و تخت بادی شامل نحوه نگهداری محصولات نمیشود. به طور کلی محلی که تخت یا تشک خود را به صورت باز یا بسته نگهداری می کنید، باید عاری از هر گونه حیوان جونده مانند موش باشد. اگر قصد استفاده از آنرا ندارید و میخواهید آنرا در کناری نگهداری نمایید، لازم است محیط را از لحاظ دما، مساعد انتخاب کنید. در محیط های بسیار گرم، به تشک آسیب وارد میشود. علاوه بر این موضوع، محل قرارگیری تخت های بادی باید، به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد. این امر باعث شل شدن بافت و خرابی زود هنگام آن میگردد. سعی کنید روی تخت، مواد غذایی میل نکنید. تخت بادی، مخصوصا پمپ آنرا از رطوبت محافظت کنید. در حین استفاده از آن با یک نقطه از بدنتان مانند آرنج، زانو و نوک پا به تشک فشار وارد نیاورید. برای شستن سطح آن، میتوانید سطح را خیس کرده و آنرا با شامپو و پودر صابون شسته، سپس آبکشی نمایید. 


" در آخر لازم به ذکر است، جهت باد کردن تشک های بادی لازم است، اهرم پمپ را به سمت راست چرخانده و جهت خالی کردن باد تشک، بایست اهرم پمپ را به سمت چپ بچرخانید. "