چگونه باد استخر بادی را خالی کنیم؟ استخر بادی از جمله وسایل سرگرمی است که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. این محصول به دلیل قابل حمل بودن قابلیت استفاده در مسافرت ها و جابه جایی ها را دارد. همچنین اگر در خانه خود فضای بازی دارید با خرید استخر بادی می توانید از این وسیله برای مشغول کردن و سرگرمی بچه ها و اعضا خانواده استفاده نمایید.

باد زدن و پر کردن استخر بادی کار راحتی است و با کمک تلمبه و موارد مشابه می توان آن را پر کرده و استفاده نمود. در بسیاری از استخر های بادی بزرگ یک دریچه نسبتا بزرگ برای تخلیه باد محصول تعبیه شده است. مشکل زمانی به وجود می آید که  ورودی  و خروجی هوا یکی است و زبانه اطمینان این درچیه مانع از خالی شدن راحت باد محصول می شود.

ورودری و خروجی هوا استخر بادی

با توجه به مطالب بالا و همانطور که خودتان متوجه شده اید، برای خالی کردن باد استخر بادی باید زبانه اطمینان را کنار بزنیم تا خروج ها به آسانی صورت بگیرد. در ادامه به سوال "چگونه باد استخر بادی را خالی کنیم؟" 6 جواب سریع داده ایم.

6 روش مختلف خالی کردن باد استخر بادی

روش های مختلفی برای خالی کردن باد استخرهای بادی توصیه می شود که گاهی این روش ها و ندانستن روش درست تخلیه، باعث می شود تا استخر شما دچار خرابی شده و سوراخ شود. برای اینکه بتوانید به درستی مراحل تخلیه باد را انجام دهید پیشنهاد می کنیم روش هایی که در ادامه بیان می کنیم را به درستی انجام داده تا با مشکل جدی مواجه نشوید.

از یک پمپ باد برقی استفاده کنید.

در وهله اول باید به شما بگوییم که اگر از کنار استخر بادی خود یک پمپ باد هم خریداری کرده اید، کار شما بسیار آسان خواهد بود. به وسیله پمپ باد علاوه بر اینکه میتوانید محصول بادی خود را آماده استفاده کنید، برای تخلیه باد هم از آن میتوانید کمک بگیرید. 

سری پمپ باد

سری مخصوص این پمپ ها که برای باد کردن محصولات بادی استفاده می شوند، برای خالی کردن استخر یا هر محصول بادی دیگری میتوانند به شما کمک کنند. سری پمپ  بادی برقی با توجه به دهانه هر محصول متفاوت است و باید با توجه به نوع  دهانه هر محصول، از سری پمپ برقی مناسب استفاده کرد. به منظور این کار کافیست از سری مخصوص پمپ باد استفاده نمایید.


از لوله خودکار استفاده کنید.

خالی کردن باد استخر بادی با لوله خودکار

استفاده از یک لوله خالی خودکار در صورت نبود پمپ باد میتواند این عمل را برای شما تسریع کند. استفاده از یک لوله خوکار میتواند به راحتی مانع از مسدود شدن راه خروج هوا شود. در انجام این کار به قطر خودکار توجه داشته باشید تا ورودی هوای محصول دچار آسیب نشود.

نی نوشنیدنی

یکی از روش های عجیب ولی کاربردی، استفاده از نی های نوشیدنی برای تخلیه باد استخر است. برای این کار باید، وقتی که قصد تخلیه باد را دارید نی نوشیدنی را در دهانه استخر بادی قرار داده و چسب بزنید. 

در این صورت باد از طریق نی به راحتی به بیرون می آید و راه خروج باد استخر مسدود نمی شود. برای اینکه سریعتر تخلیه باد انجام شود کمی به استخر فشار وارد کنید تا تخلیه باد زودتر انجام شود.

بیشتر بخوانید: آموزش باد کردن اصولی استخر بادی

استفاده از گیره برای تخلیه باد

یکی دیگر از روش هایی که بسیار می تواند در تخلیه باد استخر بادی به شما کمک کند، کمک گرفتن از گیره کلاسور و یا گیره های دیگر مثل کلیپس و یا گیره های مشابه است.


در این روش شما دهانه خروجی باد را به هم نزدیک می کنید و سپس با استفاده از گیره هر دو طرف را به هم متصل می کنید. در این صورت دهانه تخلیه باد، به صورت خطی بهم متصل می شود. برای تخلیه سریعتر، به استخر فشار وارد کنید تا تخلیه با سرعت بیشتری انجام شود.

استفاده از چوب کبریت برای تخلیه باد

در بعضی مواقع ممکن است نی نوشیدنی یا گیره در دسترس شما نباشد، از این رو می توانید به کمک چوب کبریت برای خارج کردن و تخلیه باد استفاده نمایید. در این صورت باد با سرعت بیشتر خارج می شود. 

از چوب کبریت بیشتر برای وسایل کوچکتر استفاده می شود، ولی برای استخرهای بادی نیز کاربردی بوده و می توان از آن استفاده نمود.

تخلیه باد استخر با فشار

اگر هیچ یک از روش های بالا را در اختیار ندارید می توانید با وارد کردن فشار به وسیله بادی اقدام به تخلیه باد نمایید. با توجه به سوال که چگونه می توانیم باد استخر بادی را خالی کنیم شما با این روش با کمی صرف انرژی می توانید باد استخر را تخلیه کرده و سریعا اقدام به جمع کردن آن نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا به سوال چگونه باد استخر بادی را خالی کنیم؟ پاسخ داده شود. اینکه روش های بیان شده کدام یک برای شما کاربردی است به شرایط موجود بستگی دارد. ولی سعی کنید با دقت بیشتری اقدام به خالی کردن باد استخر نمایید چرا که بی احتیاطی می تواند استخر شما را دچار آسیب کرده و قابلیت استفاده مجدد را نداشته باشد.

ایرکوک به عنوان یک فروشگاه اینترنتی محصولات بادی را عرضه می کند که استخر  بادی نیز در دسته بندی های این سایت قرار دارد. اگر می خواهید با قیمت  استخر بادی و یا شرایط خرید آن آشنا شوید پیشنهاد می کنیم به دسته بندی استخر بادی مراجعه نمایید. همچنین بعد از خرید می توانید اطلاعات کافی را در مورد چگونگی  استفاده از این محصول از پشتیبانی دریافت نمایید.

در پایان اگر تجربه ای در پاسخ به سوال چگونه باد استخر بادی را خالی کنیم؟ دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.