حتما می‌دانید که در روزهای گرم تابستان تصویری از یک استخر آرامش‌بخش و زیبا کافی است تا فضایی از شادابی را در ذهنمان تداعی کند؛ به ویژه اگر استخر از نوع ایزی ست باشد. استخرهای بادی ایزی ست، نوعی استخر قابل حمل هستند که بر اساس ساختار خاصی طراحی شده‌اند. این نوع استخرها با استفاده از یک پمپ باد راه اندازی می شود و قابلیت فشرده شدن و حمل آسان را دارند. بنابراین، می‌توانید آ‌ن‌ها را به راحتی در هر مکانی جابجا و نصب کنید.

در ادامه مقاله، به شما راهنمایی کاملی برای راه اندازی و نصب استخرهای ایزی ست ارائه خواهیم داد. از مراحل اولیه انتخاب محل مناسب تا نصب و سیستم تصفیه آب، همه جزئیات را به صورت گام به گام و با توضیحات کامل بررسی خواهیم کرد. با مطالعه این مقاله، شما قادر خواهید بود استخر ایزی ست خود را به آسانی و با اطمینان کامل در منزل خود راه‌اندازی کنید. 

خرید استخر بادی ایزی ست با قیمت عالی

نکات مهم پیش از راه اندازی استخرهای ایزی ست

از موارد اساسی که باید قبل از نصب استخرهای ایزی ست در نظر داشته باشید، ابعاد استخر مورد نظرتان است. برای این منظور، پیش از خرید استخر بادی ایزی ست، ابعاد موجود در حیاط یا قسمت‌های مختلف خانه و ویلای خود را با دقت اندازه‌گیری کنید؛ در واقع این اندازه‌گیری شامل طول، عرض و ارتفاع مکانی است که قصد نصب استخر در آن را دارید.

با دقت در ابعاد موجود، شما می‌توانید استخر پیش‌ساخته ایزی ست مناسبی را برای خود انتخاب کنید؛ در غیر این صورت، ممکن است استخری که خریداری کرده‌اید به صورت کامل در محل مورد نظر جا نشود و مشکلاتی را ایجاد کند. همچنین فضایی را برای لوازم جانبی استخر مانند پمپ تصفیه آب و نردبان در نظر داشته باشید.  

بنابراین توصیه می‌شود قبل از خرید استخر پیش‌ساخته، ابعاد موجود را به دقت اندازه‌گیری کنید و با استفاده از آن ابعاد، استخری با اندازه مناسب را برای خود انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا استخری را داشته باشید که به‌طور کامل در محل مورد نظر جا بگیرد و به راحتی قابل استفاده باشد.

انتخاب محل مناسب قرارگیری استخرهای ایزی ست

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، انتخاب محیط قرارگیری و نصب استخر است. درواقع باید مکانی را برای نصب استخر انتخاب کنید که دارای سطحی صاف، بدون شیب و آزاد از تراشه‌ها، سنگ‌ها و موانع دیگر باشد تا از آسیب به استخر ایزی ست جلوگیری شود. همچنین در مکان موردنظر باید بتوانید به منابع آب براحتی دسترسی داشته باشید.

آماده‌ سازی زیرساخت‌ ها و بررسی محیط

پیش از نصب استخر، محیط را به دقت بررسی کنید تا از عدم وجود خطراتی مانند ترشح آب، وسایل تیز یا تمیزی محیط مطمئن شوید. به خاطر داشته باشید که وجود مواردی مانند سنگ، مواد تیز، شاخه‌ درخت و آلودگی‌های دیگر آسیب بسیاری به بدنه استخر وارد می‌کنند. بنابراین پیش از نصب استخرهای ایزی ست محیط را پاکسازی کنید تا هیچگونه شی تیز در آن وجود نداشته باشد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم استخر را بر روی زیراندازی از جنس برزنت یا تاتامی قرار دهید و سپس آن را راه‌اندازی کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، باید زیرساخت‌های مورد نیاز مانند سیستم تصفیه آب، سیستم گرمایشی و سیستم تهویه را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی اجزای مورد نیاز برای عملکرد صحیح استخر در دسترس و در حالت کامل و عملی هستند.

آموزش نصب استخرهای بادی ایزی ست

همانطور که می‌دانید استخرهای ایزی ست به عنوان روشی ساده و سریع برای نصب استخر در منزل یا محیط‌های دیگر محسوب می‌شوند. برای راه‌اندازی و نصب استخر ایزی ست، ابتدا باید اجزای استخر را بر روی محیط از پیش آماده شده قرار دهید. درون هر بسته بندی پمپ تصفیه آب، فیلتر تصفیه، استخر و دیگر وسایل لازم قرار دارد. 

در بخش بالایی استخرهای ایزی ست، معمولاً دریچه بادی توسط برند سازنده درج شده است. این دریچه‌ها عموماً علاوه بر اتصال به پمپ باد دستی یا برقی، قابلیت خالی کردن سریع باد استخر را نیز دارند. با استفاده از دریچه بادی، شما می‌توانید به راحتی و به سرعت فضای بالای استخر را باد کنید. زمانی که دریچه بادی به پمپ باد متصل می‌شود و پمپ را روشن می‌کنید، باد به سرعت وارد استخر می‌شود و فضای بالایی آن را به طولی که لازم است باد می‌کند. 

مدت زمان باد کردن استخر به ابعاد استخری که در اختیار دارید، بستگی دارد و عموماً در حدود پنج الی ده دقیقه طول می‌کشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که به اندازه، لبه استخر را باد کنید تا استخر ایزی ست کارکرد خود را حفظ کند. پس از باد کردن بخش بالایی، مقداری از استخر را با آب پر کنید. این مرحله ممکن است زمان‌بر باشد، بنابراین صبور باشید و مطمئن شوید که هیچ خراش یا آسیبی به بدنه استخر نرسد. ابتدا باید از دوستان خود کمک بخواهید تا به درون استخر بروند و کف استخر را صاف کنند. سپس استخر را تا لبه‌های آن کامل از آب پر کنید. در نتیجه با رعایت این مراحل و راهنمایی‌ها، می‌توانید استخر ایزی ست خود را راه‌اندازی کرده و از آن لذت ببرید.

نحوه نصب پمپ تصفیه آب استخرهای ایزی ست

علاوه بر دریچه باد، در بدنه استخرهای ایزی ست دو دریچه دیگر نیز قرار دارد که به عنوان ورودی و خروجی پمپ تصفیه آب بکار می‌رود. این دریچه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که پمپ تصفیه آب را به استخر متصل کنید تا آب استخر به طور مداوم تصفیه شود.

برای اتصال پمپ تصفیه به استخر، شما نیاز به دو شیلنگ دارید. این شیلنگ‌ها از یک سمت به پمپ وصل شده و از سمت دیگر به دو دریچه‌ای که بر روی بدنه استخر قرار دارند، متصل می‌شوند. درواقع این دریچه‌ها از طریق شیلنگ‌ها به پمپ تصفیه آب وصل شده و آب استخر از طریق آن‎ها به پمپ وارد می‌شود و پس از تصفیه به استخر بازمی‌گردد. این کار باعث می‌شود آب استخر به طور مداوم از طریق پمپ تصفیه شده و خروجی آب تصفیه شده نیز به استخر برگردد، که منجر به حفظ کیفیت آب استخر و حداکثر استفاده از استخر باشد.

خرید و راه اندازی سریع استخرهای ایزی ست با ایرکوک

استخرهای بادی ایزی ست یا همان استخرهای پیش ساخته بر اساس ساختار خاصی که دارند، بسیار سریع و آسان برای نصب هستند. در این نوع استخرها، شما می‌توانید با استفاده از یک پمپ باد، استخر را راه‌اندازی کنید. برای نصب استخرهای پیش‌ساخته و بادی، بهتر است طبق دستورالعمل‌های نصب استخر ایزی ست که در بخش‌های بالایی مقاله گفته شده است، عمل کنید تا از عملکرد بهتر و بلندمدت استخر خود لذت ببرید. همچنین، به‌یاد داشته باشید که نگهداری، تمیزی منظم و حفظ شرایط بهداشتی استخر از اهمیت بالایی برخوردار است.

استخرهای بادی ایزی ست از موادی مقاوم و با کیفیت ساخته می‌شوند که امکان جلوگیری از نشت آب را فراهم می‌کنند. همچنین، این استخرها دارای قطعاتی مانند شیر آب و لوله‌های اتصالات هستند که به شما امکان مدیریت و تنظیم  جریان آب را می‌دهد. نکته جالب توجه در طراحی این نوع استخرها این است که  می‌توانید به سرعت و با کمترین زحمت استخری شگفت‌انگیز در خانه خود ایجاد  کنید.

با این حال برای خرید استخرهای بادی ایزی ست می‌توانید به فروشگاه معتبر ایرکوک مراجعه کرده و ابعاد موردنظر خود را تهیه کنید. همچنین برای راهنمایی در نصب استخر می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت با کارشناسان ایرکوک تماس بگیرید.