نحوه راه اندازی تخت خواب بادی یا به اصطلاح نصب تخت بادی یا تشک بادی از مواردی است که خریداران این محصول باید آموزش لازم را در مورد آن ببینند. نصب تخت بادی بسیار آسان است اما باید این نکته را در نظر بگیرید عدم آگاهی کافی باعث می شود به کالای خود آسیب برسانید. رعایت کردن نحوه و شرایط استفاده از تختخواب بادی نیز موجب افزایش طول عمر محصول می شود. در این مقاله آموزش نصب و راه اندازی تخت بادی را به طور کامل شرح خواهیم داد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

روش راه اندازی تخت بادی یا تشک بادی

 1. باز کردن بسته بندی محصول
 2. نظافت سطح محل قرار گیری تخت بادی از اشیا نوک تیز
 3. پهن کردن محصول در محل مورد نظر
 4. رعایت فاصله مناسب کالا از شعله آتش و حرارت
 5. روشن کردن پمپ باد متصل به تخت
 6. انتظار مدت زمان تعریف شده برای باد شدن محصول
 7. بررسی باد استاندارد محصول

خرید تخت خواب بادی با قیمت مناسب

باز کردن بسته بندی محصول

برای راه اندازی تخت بادی در ابتدا می بایست بسته بندی محصول را باز کنید. برای باز کردن چسب پلمپ بسته بندی، می توانید از شی نوک تیز استفاده کنید. دقت کنید در زمان استفاده از شی نوک تیز به کالای خود آسیب نرسانید. پس از باز کردن بسته بندی، تخت خواب بادی به صورت تا شده و برچسب تعمیرات را مشاهده می کنید. در بعضی مدل ها کیف حمل برای سهولت در جا به جایی در نظر گرفته شده است.

نظافت سطح محل قرار گیری تخت بادی از اشیا نوک تیز

در مرحله بعد، محل قرارگیری تختخواب بادی را تمیز کنید تا عاری از هرگونه جسم تیز یا اضافه باشد. زیرا این محصول ممکن است در برخورد با اشیا نوک تیز، سوراخ و پاره شود. در نظر داشته باشید محیط اطراف تختخواب بادی، باید با لبه های دیوار فاصله داشته باشد تا مانع از سائیدگی شود. برخورد با لبه های قرنیز و سائیدگی های ناشی از آن، می تواند به مرور زمان باعث آسیب دیدن بدنه شود.

بعد از نظافت، تخت بادی خود روی محل مورد نظر خود پهن کنید. راه اندازی تخت بادی توسط یک پمپ باد برقی که روی بدنه محصول نصب شده، صورت می گیرد که وظیفه باد زدن و تخلیه باد محصول را دارد. پمپ باد برقی می تواند در کمتر از 2 دقیقه تخت خواب بادی تک نفره را کاملا باد کرده و آماده استفاده کند. همچنین می تواند تخت دو نفره را در مدت زمان 3 الی 4 دقیقه کاملا باد نماید.

پمپ باد برقی به برق 220 ولت متصل می شود. همچنین دارای یک کلید خاموش و روشن است. یک دریچه کوچک روی پمپ باد تعبیه شده که محل ورود و خروج جریان هوا می باشد. این دریچه کوچک به گونه ای طراحی شده که قابلیت اتصال به انواع پمپ باد دستی و پدالی را دارد. در مواقعی که به برق دسترسی نداشته باشید، می توانید با متصل کردن دریچه به پمپ باد دستی یا پدالی، تخت خود را باد نمایید.

دریچه باد را روی حالت باد شدن قرار دهید. سپس دکمه روشن شدن پمپ را فشار دهید تا پمپ برقی شروع  به باد زدن نماید. منتظر بمانید تا محصول شما از لحاظ ظاهری شکل و فرم بگیرد. وقتی صدای پمپ تغییر می کند، پمپ باد را خاموش نمایید.

در مرحله بعد می بایست به صورت کامل روی تختخواب بادی دراز بکشید، تاکید می شود که حتما به صورت کامل روی آن دراز بکشید. هنگام دراز کشیدن می بایست سطح زیر شما کاملا قرص و محکم باشد و به هیچ عنوان سطح زیرتان گرد نشود. در صورتی که زیر شما گرد شد یا به عبارتی در تخت بادی فرو رفتید، نیاز است چند ثانیه پمپ باد را مجداد روشن و باد را کمی بیشتر کنید.

هیچ گاه برای تست کردن استاندارد بودن باد تختخواب بادی خود، از کف دست استفاده نکنید. کالای شما بادی است و با فشار دادن کف دست در هر شرایط، بدنه به داخل فرو می رود. می بایست حتما روی سطح محصول دراز بکشید و محکم بودن سطح زیر خود را بررسی کنید.

نکات مهم در نصب تخت خواب بادی

تخت بادی خریداری شده شما، ساخته شده از لایه های ضخیم پی وی سی است که سطح روی آن با لایه ای از جیر پوشش داده شده است. بدنه ی پی وی سی در برابر تحمل وزن افراد استقامت و مقاومت بالایی دارد. در نظر داشته باشید قرار گرفتن لایه ای از جنس جیر روی سطح بدنه باعث می شود، هنگام استفاده بدن شما به هیچ عنوان به سطح تخت چسبندگی نداشته باشد و همچنین مانع از عرق کردن بدن می شود.

 • در فصل سرما، وسایل گرمایشی را نزدیک محصول قرار ندهید. در صورتی که فاصله مناسب را رعایت نکنید، می تواند آسیب های جدی به بدنه کالا وارد شود. به همین منظور رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر از شوفاژ و حداقل دو متر از بخاری در راه اندازی تخت بادی الزامی است. وسایل گرمایشی بلافاصله تاثیر منفی روی محصول شما نخواهند گذاشت. بعد از گذشت چند ساعت تاثیرات ناشی از آن را متوجه خواهید شد.
 • تحمل وزن تخت های بادی با توجه به مدل آن ها متفاوت است. حداکثر تحمل وزن، روی بسته بندی محصول درج شده است. تخت بادی تک نفره عرض 99 سانتی متری، 130 کیلوگرم را می تواند به خوبی تحمل کند. تختخواب بادی دو نفره دارای عرض 153 نیز 273 تحمل وزن دارد. تخت بادی اسپرت یا 1.5 نفره دارای عرض 137 سانتی متر بوده و به عنوان تخت خواب مادر و کودک شناخته می شود و توانایی تحمل وزن 220 کیلوگرم را دارد. توصیه می شود با توجه به ظرفیت تحمل وزن تخت خواب بادی هیچ گاه وزن بیشتری اضافه بر وزن استاندارد روی آن قرار ندهید. تعداد نفرات بیشتر از حد استاندارد باعث برهم خوردن تعادل محصول می شود و می تواند باعث خرابی لایه های داخلی آن شود.
 • هرگاه دیگر نیاز به استفاده از تخت بادی را نداشتتید، می توانید حجم باد آن را کاملا خالی کرده و مانند روز اول آن را جمع کرده و در کیف مخصوص خود جای دهید. برای این کار، کافی است پمپ باد را روی حالت تخلیه قرار دهید و دکمه پمپ را روشن نمایید. بعد از گذشت 1 الی 2 دقیقه محصول شما از باد خالی می شود و می توانید آن را جمع کرده و در کیف حمل و نقل قرار دهید.
 • باید بدانیم باد زدن و خالی کردن این محصول به هیچ عنوان مشکلی برای آن ایجاد نخواهد کرد. در واقع مزیت اصلی تخت خواب بادی، باد شدن و خالی شدن آن است. به طوری که اگر شما هر روز بخواهید آن را باد کنید و خالی کنید هیچ گونه ضرری برای این محصول نخواهد داشت. به همین دلیل یکی از کاربرد های تخت بادی استفاده در سفر یا محل کار است و شما می توانید در کمتر از چند دقیقه محل خواب خود را آماده سازید و یا جمع آوری نمایید .

در این مقاله سعی کردیم آموزش راه اندازی تخت یا تشک بادی را به صورت مختصر و مفید به شما عزیزان ارائه دهیم. در صورتی که هر گونه سوال یا پرسشی در خصوص نصب تخت خواب بادی داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.

فروشگاه اینترنتی ایرکوک همواره در تلاش است، مفید ترین و کاربردی ترین اطلاعات را در خصوص لوازم بادی به شما ارائه دهد. هدف ما بالا بردن میزان اطلاعات و آگاهی شما است. پاسخگو تمامی سولات شما عزیزان هستیم.